Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

A- A+
Hakkında

Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

 

Genel Durum:

Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuz, Sincan şehir merkezine  8 km. uzaklıkta kurulan Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü içerisinde yaklaşık 7000 m2 alan içerisinde, 3 Blok üzerine kurulmuş olup, yüksek güvenlikli ve orta güvenlikli olarak adli hükümlü ve tutuklular ile terör hükümlü ve tutukluları  ve ağırlaştırılmış müebbet hükümlüleri için ayrı ayrı blok ve odalardan oluşmuş şekilde kullanıma açılmıştır.

Fiziki Yapı:

Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuz kapasitesi 352 kişiliktir. 64 kişilik 16 oda yüksek güvenlikli, 288 kişilik 24 oda ise orta güvenlikli olarak adli hükümlü ve tutuklular için olmak üzere kullanıma açılmıştır. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası hükümlüleri tek kişilik odalarda barındırılmakta olup, günde bir saat havalandırma yapmaları sağlanmaktadır.

Lojman Durumu:

Kurumumuza ait 51 adet lojman bulunmakta olup tamamı kampüs içerisindedir.

Isınma:

Kurumumuzun ve lojmanların ısınması doğalgaz kalorifer sistemi ile gerçekleştirilmektedir.

Aydınlatma:

Kurumumuzun elektrik ihtiyacı müstakil elektrik hattından Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca Kurumumuz bünyesinde  Akü ile beslenen UFS sistemli bir adet jeneratör bulunmakta olup elektrik kesintisi durumunda devreye girerek gereken ihtiyacı karşılamakta, bloklarda belirlenen yerlerde, kontrol merkezi gibi kilit noktalarda kullanılmaktadır.

Su ihtiyacı:

Kurumumuzun su ihtiyacı Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından belirlenen saatler içerisinde sıcak su ve soğuk su olarak karşılanmaktadır.

Banyo İhtiyacı:

Kurumumuz oda sisteminde olduğundan hükümlü ve tutukluların odalarında banyo bulunmakta olup sıcak su saatlerinde istedikleri zaman banyo yapma imkanına sahip bulunmaktadırlar.

Çamaşırhane:

Kurumumuz hükümlü ve tutuklularının nevresim takımı gibi temizlenmesi gereken çamaşırları belirlenen tarihlerde tarafından karşılanmakta olup kişiler odalarında kendi çamaşırlarını yıkayarak temizlik yapmaktadırlar.

Revir:

Kurumumuz bünyesinde bir adet revir ve  bir adet muayene odası, bir adet diş muayene odası ve bir adet pansuman odası bulunmaktadır. Kurumumuzda bulunan sağlık biriminde 3 Sağlık Memuru, 1 Diş Hekimi,  Sağlık Bakanlığından görevlendirilen 1 Aile Hekimi ve 1 Aile Sağlığı Hemşiresi görev yapmaktadır.

Açık ve Kapalı Spor Alanları:

Kurumumuza ait bir adet kapalı çok amaçlı salon ile bir adet açık ve güvenlikli spor salonu bulunmakta olup, belirlenen saatlerde hükümlü ve tutuklular bu spor salonlarından faydalanabilmektedirler. 21.08.2006 tarihi itibariyle ortak yaşam alanları, masa tenisi vb. sosyal faaliyetlerimiz bu alanlarda başlatılmıştır.

Açık ve Kapalı Görüş Alanları

Kurumumuzda hükümlü ve tutuklular için hafta içerisinde mesai saatlerinde her oda için ayrı ayrı belirlenen yarım saatten az ve bir saatten çok olmayacak şekilde düzenlenmiş bulunan saatlerde ziyaretçileri tarafından bulunan kapalı görüş alanlarında görüş yaptırılmaktadır. Kurumumuzda her ayın ilk haftası Kanun, tüzük ve yönetmeliklerle belirlenen aylık eş, çocuk görüşü ve her ayın son haftasında yine tüzükle belirlenen arkadaş görüşleri yaptırılmaktadır.

 

Adres

Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Yenikent Sincan/ANKARA

Telefon

Telefon : 0312 589 51 01

Faks : 0312 254 00 48

E-Posta

ankara.kadkcikisaretadalet.gov.tr